Konferencja

sztuczna inteligencja
w służbie wymiaru sprawiedliwości

Novotel Warszawa Centrum,
ul. Marszałkowska 94/98

17 - 18 kwietnia, 2023 r.

  • 00DNI
  • 00GODZIN
  • 00MINUT
  • 00SEKUND

O konferencji:

Sztuczna inteligencja (ang. Artificial Intelligence – AI) będąc obecnie jednym z najszerzej komentowanych tematów na świecie staje się także istotnym elementem wspierającym rozwiązania w ważnych kwestiach społecznych, m.in. w zakresie opieki zdrowotnej, zapewnienia bezpieczeństwa czy w wymiarze sprawiedliwości. W tym ostatnim obszarze może przyczynić się m.in. do przyspieszenia postępowań, ułatwienia zarządzania sprawami oraz podniesienia poziomu orzecznictwa.

W związku z powyższym mam przyjemność poinformować Państwa, iż przedstawiciele Departamentu Informatyzacji i Rejestrów Sądowych – Wydziału Rozwoju Usług Sądowych, dostrzegając wagę tematu, przygotowują konferencję poświęconą sztucznej inteligencji w wymiarze sprawiedliwości, pt.: „Ius ex silico – Sztuczna inteligencja w służbie wymiaru sprawiedliwości”, która odbędzie się w Warszawie, w dniach 17 – 18 kwietnia 2023 r.

Tytuł konferencji ma eksponować możliwość stosowania prawa i wspierania ludzi w jego stosowaniu, przez komputery sterowane zaawansowanym oprogramowaniem sztucznej inteligencji.

Celem konferencji jest zintensyfikowanie dyskusji nt. możliwych zastosowań sztucznej inteligencji w polskim wymiarze sprawiedliwości, zebranie i przekazanie publiczności wiedzy i doświadczeń na ten temat oraz próba wytypowania rozwiązań sztucznej inteligencji do wdrożenia w pierwszej kolejności.

Konferencja będzie się składać
z pięciu części (bloków tematycznych):

1

Poświęcony wyjaśnieniu kluczowych dla zrozumienia AI pojęć i zagadnień oraz opisania technologii w których AI może mieć zastosowanie;

2

Koncentrujący się na zagadnieniach projektowych, organizacyjnych i technicznych związanych z wdrażaniem AI w polskim wymiarze sprawiedliwości z prezentacją przykładów jej wdrażania w innych obszarach;

3

Dotyczyć będzie prawno-technologicznych aspektów wdrażania AI w wymiarze sprawiedliwości, w tym szans i zagrożeń z tym związanych;

4

Obejmować będzie projektowane i wprowadzane nowe rozwiązania prawne UE oraz prezentację rozwiązań AI wdrażanych w sądach na całym świecie.

5

Technologiczny i cyberbezpieczeństwa, poświęcony prezentacjom możliwości technologii opartych na AI oraz zastosowaniu sztucznej inteligencji do ochrony systemów teleinformatycznych.

DZIEŃ PIERWSZY – 17 KWIETNIA 2023 ROKU

DZIEŃ DRUGI – 18 KWIETNIA 2023 ROKU

Scroll to Top
Skip to content